||Blog je obnoven-pouze na komixy!!||

Volný čas

20. ledna 2012 v 12:29 | Xichtman |  datadisky
Po půlroční dovolené, kterou si simíci dopřávali v turistických destinacích datadisku Šťastnou cestu, se o slovo hlásí sedmé plnohodnotné rozšíření "simulace života" The Sims 2. Tentokrát se bude zase lenošit. Ne však na vzdálených tropických ostrovech či horských krajinách, ale pěkně a pohodlně doma, na gauči. Pojďme tedy nakouknout, co nového datadisk Volný čas přináší. Vedle vyčerpávajících informací jsme si pro vás připravili také sestřih z hraní a mnoho dalších zajímavostí.

Lék na nudu
Alfou a omegou nového rozšíření jsou záliby. Zdánlivě bezvýznamná položka zastrčená hloboko v menu. Jenže znáte to, zdání někdy hodně klame, co se na první pohled může jevit zbytečné, má na život simů nakonec velký vliv. Tak předně, k dispozici je rovných deset zájmových kategorií - kulinářství, film a kultura, hry, fitness, umění a řemesla, sport, hudba a tanec, příroda, věda a konečně desáté kutilství. Přičemž každý sim preferuje jednu určitou zálibu, ale rozhodně tím není vůbec limitován a může se věnovat přesně tomu, čemu chce - respektive tomu, k čemu jej povedete vy jako hráč. Klidně se může z koumavého vědce, který mimochodem jako by svou podobou z oka vypadl Willu Wrightovi, stát nepříčetný herní nadšenec. Případně obojí, protože každý simík může pěstovat neomezeně zálib zároveň.Teď by vás asi zajímalo, jak vlastně celý proces "pěstování zálib" zhruba funguje, že? Tak především celkem intuitivně tím, že se postavička pravidelně věnuje činnostem souvisejícím s oblíbenou zálibou. Jednou je to psaní blogu o zálibě, podruhé třeba kempování ve stanu. Tak třeba takový vědec si rád prohlíží vystavené molekulární modely, rád pozoruje planetky a souhvězdí či pátrá po mimozemské civilizaci. Nutno říct, že pěstování koníčků je časově velmi náročná činnost a skloubit ji s běžným životem není vždy zdaleka jednoduché. Rozhodně nepočítejte s tím, že hravě zvládnete udržet na vysoké úrovni více zálib. Ano, ukazatel "míry nadšení pro zálibu" má tu nepříjemnou vlastnost, že v případě ochablého zájmu nekompromisně ubývá a ubývá. Takže snadné to není, což je dobře.

Ruku v ruce se zálibami pochopitelně přicházejí také nové aktivity a objekty pro simíky. V některých oblastech ale nenajdete příliš novinek, protože využívají předměty ze základní hry či předešlých datadisků, což je poměrně škoda. Na druhou stranu jsou tu ovšem aktivity velmi zábavné. Třeba takové kutilství. Není nad to hned při první "kutilské akci" zemřít nepříjemnou smrtí způsobenou elektrickým výbojem :) Pokud budete mít více štěstí a váš kutil štourání v některém z elektrických spotřebičů přežije bez úhony, tak si užijete skvěle zpracovanou výrobu auta z hromady šrotu. Potěšující je, že datadisk obsahuje veškeré možnosti vztahující se k autům, které do hry kdysi vnesl Noční život. Takže nic nebrání po úpravách karosérie a motoru s funkčním automobilem vyrazit na projížďku.

Vysněná Lhota, ráj volného času
Poměrně zásadní novinkou je nové hlavní sousedství Vysněná Lhota. Je to vlastně teprve druhý datadisk, který přichází s velkým tématickým sousedstvím. Najdete v něm rozličné rodinky. Třeba zmíněného vědce se synem, který propadl hrám a sportu, ale jeho otec se s tím nemůže za žádnou cenu smířit. Nebo třeba samotářský kutil žijící jen a jen pro techniku. A tak dále. Ošizeni nebudete ani o obecní pozemky, jako např. sportoviště a skryté spolky zájmových skupin. Na tyto pozemky se dostanou pouze nadšení a dostatečně fundovaní jedinci. Mimochodem, nic simíka nepotěší více, než výhra v oborové soutěži konající se v klubovně spolku. Třeba na soutěži v kulinářství musíte ukuchtit výtečnou dobrotu a obstát před odbornou porotou. Nemusím snad připomínat, že prohra způsobí značné znechucení, jež se může projevit až ztrátou zájmu o kulinářství.


Vlastní hudební stanice
K současným hudebním stanicím, které simíkům hrají z jejich hi-fi systémů přibývá nový IndieWave kanál. Více o vyvedeném soundtracku zjistíte v jedné z doprovodných tabulek. Mimochodem všechny písně jsou tradičně přezpívané do simštiny. Nově máte možnost si vytvářet vlastní stanice, přičemž do svého playlistu můžete zahrnout nejen vybrané písně přímo ze hry, ale také vlastní MP3 soubory.
Xichtmanovo hodnocení: Jedním slovem: ÚŽASNÝ!!! Doporučuji všem...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
oddělovače od