||Blog je obnoven-pouze na komixy!!||

datadisky

Volný čas

20. ledna 2012 v 12:29 | Xichtman
Po půlroční dovolené, kterou si simíci dopřávali v turistických destinacích datadisku Šťastnou cestu, se o slovo hlásí sedmé plnohodnotné rozšíření "simulace života" The Sims 2. Tentokrát se bude zase lenošit. Ne však na vzdálených tropických ostrovech či horských krajinách, ale pěkně a pohodlně doma, na gauči. Pojďme tedy nakouknout, co nového datadisk Volný čas přináší. Vedle vyčerpávajících informací jsme si pro vás připravili také sestřih z hraní a mnoho dalších zajímavostí.

Lék na nudu
Alfou a omegou nového rozšíření jsou záliby. Zdánlivě bezvýznamná položka zastrčená hloboko v menu. Jenže znáte to, zdání někdy hodně klame, co se na první pohled může jevit zbytečné, má na život simů nakonec velký vliv. Tak předně, k dispozici je rovných deset zájmových kategorií - kulinářství, film a kultura, hry, fitness, umění a řemesla, sport, hudba a tanec, příroda, věda a konečně desáté kutilství. Přičemž každý sim preferuje jednu určitou zálibu, ale rozhodně tím není vůbec limitován a může se věnovat přesně tomu, čemu chce - respektive tomu, k čemu jej povedete vy jako hráč. Klidně se může z koumavého vědce, který mimochodem jako by svou podobou z oka vypadl Willu Wrightovi, stát nepříčetný herní nadšenec. Případně obojí, protože každý simík může pěstovat neomezeně zálib zároveň.Teď by vás asi zajímalo, jak vlastně celý proces "pěstování zálib" zhruba funguje, že? Tak především celkem intuitivně tím, že se postavička pravidelně věnuje činnostem souvisejícím s oblíbenou zálibou. Jednou je to psaní blogu o zálibě, podruhé třeba kempování ve stanu. Tak třeba takový vědec si rád prohlíží vystavené molekulární modely, rád pozoruje planetky a souhvězdí či pátrá po mimozemské civilizaci. Nutno říct, že pěstování koníčků je časově velmi náročná činnost a skloubit ji s běžným životem není vždy zdaleka jednoduché. Rozhodně nepočítejte s tím, že hravě zvládnete udržet na vysoké úrovni více zálib. Ano, ukazatel "míry nadšení pro zálibu" má tu nepříjemnou vlastnost, že v případě ochablého zájmu nekompromisně ubývá a ubývá. Takže snadné to není, což je dobře.

Ruku v ruce se zálibami pochopitelně přicházejí také nové aktivity a objekty pro simíky. V některých oblastech ale nenajdete příliš novinek, protože využívají předměty ze základní hry či předešlých datadisků, což je poměrně škoda. Na druhou stranu jsou tu ovšem aktivity velmi zábavné. Třeba takové kutilství. Není nad to hned při první "kutilské akci" zemřít nepříjemnou smrtí způsobenou elektrickým výbojem :) Pokud budete mít více štěstí a váš kutil štourání v některém z elektrických spotřebičů přežije bez úhony, tak si užijete skvěle zpracovanou výrobu auta z hromady šrotu. Potěšující je, že datadisk obsahuje veškeré možnosti vztahující se k autům, které do hry kdysi vnesl Noční život. Takže nic nebrání po úpravách karosérie a motoru s funkčním automobilem vyrazit na projížďku.

Vysněná Lhota, ráj volného času
Poměrně zásadní novinkou je nové hlavní sousedství Vysněná Lhota. Je to vlastně teprve druhý datadisk, který přichází s velkým tématickým sousedstvím. Najdete v něm rozličné rodinky. Třeba zmíněného vědce se synem, který propadl hrám a sportu, ale jeho otec se s tím nemůže za žádnou cenu smířit. Nebo třeba samotářský kutil žijící jen a jen pro techniku. A tak dále. Ošizeni nebudete ani o obecní pozemky, jako např. sportoviště a skryté spolky zájmových skupin. Na tyto pozemky se dostanou pouze nadšení a dostatečně fundovaní jedinci. Mimochodem, nic simíka nepotěší více, než výhra v oborové soutěži konající se v klubovně spolku. Třeba na soutěži v kulinářství musíte ukuchtit výtečnou dobrotu a obstát před odbornou porotou. Nemusím snad připomínat, že prohra způsobí značné znechucení, jež se může projevit až ztrátou zájmu o kulinářství.


Vlastní hudební stanice
K současným hudebním stanicím, které simíkům hrají z jejich hi-fi systémů přibývá nový IndieWave kanál. Více o vyvedeném soundtracku zjistíte v jedné z doprovodných tabulek. Mimochodem všechny písně jsou tradičně přezpívané do simštiny. Nově máte možnost si vytvářet vlastní stanice, přičemž do svého playlistu můžete zahrnout nejen vybrané písně přímo ze hry, ale také vlastní MP3 soubory.
Xichtmanovo hodnocení: Jedním slovem: ÚŽASNÝ!!! Doporučuji všem...

Roční období

20. ledna 2012 v 12:07 | Xichtman
Miliony obyvatel světa The sims 2 se dočkali již mnoha různorodých vylepšení a jejich život postupem času získal zcela nové rozměry. Nejprve si mladí simové užívali studentského života (Univerzita). Poté následovaly velké změny v oblasti vztahů a společenského vyžití (Noční život). Došlo také na odvážné simy, kterým bylo umožněno podnikat (Ve světě podnikání). A loni na podzim nakonec celý herní svět ožil příchodem domácích zvířát v Mazlíčcích. Aktuální "velký" datadisk - Roční období (Seasons) - je zaměřen na rozmary počasí a veškeré slasti či strasti s tím spojené.

Jůů, ono tam sněží!
První, čeho si okamžitě po nainstalování tohoto rozšíření zřejmě všimnete, bude zcela nové sousedství Květoluky. Je to vlastně poprvé, kdy datadisk rozšiřuje základní tři "města" o zcela nové čtvrté. Důvod je naprosto evidentní, Květoluky jsou primárně ponořené v tuhé zimě, narozdíl od stávajících "letních provincií" Krasohlídkov, Podivín a Veronov. Obohacení herního systému o roční období se bezprostředně dotýká každého sousedství, přičemž si můžete vybrat, ve kterém období začnete hrát.

Nejprve se podrobněji zaměříme na zimu. Ta je totiž velmi zajímavá, zejména z toho důvodu, že v jejím průběhu vypadá hra velmi odlišně, než kdy dříve. Základem je pochopitelně bílá textura terénu, ovšem když se rozpoutá sněhová vánice, tak skutečně napadne několik centimetrů sněhové pokrývky. Ta se vytvoří také na stromech a střechách... prostě zimní atmosféru se podařilo zachytit parádně. Pochopitelně nejde jen a pouze o grafické efekty, ale také o interakce. Nechybí tak klasické stavění sněhuláka, dělání andělíčků, pořádná koulovačka nebo bruslení.Samozřejmě jsou zde zastoupeny také zbylá tři roční období, přičemž každé hráči nabízí rozdílné zážitky. Poměrně zásadní je fakt, že většina sezónních aktivit jsou hodně kolektivní záležitostí. Příkladem za všechny může být koulovaná, které se může zúčastnit až osm Simů. Jak již bylo řečeno, tak oproti zimě ostatní období poměrně pokulhávají, třeba takové jaro toho příliš lákavého nenabízí. Dočkáte se všehovšudy jen světlušek a motýlů. Tím narážím na fakt, že rozdíl mezi jarem a létem je velmi nevýrazný a velká část aktivit je shodná. Dokonce takové rybaření a zahradničení není v podstatě vůbec závislé na aktuálním počasí. Rybolovu se simové věnují, jak se říká, dokud ryba nepřimrzne k ledu.

JDEME NA RYBY
Rybolov se provozuje v klasickém jezírku, ale pozor - jezírko musí být dostatečně velké a také hluboké, v mělké louži se vám ryby neobjeví. Můžete si do něj klidně přidat obvyklé rostliny a zkrášlit ho novým vodotryskem, specielně určeným pro tato jezírka. Poznáte ho podle toho, že nikam jinam než právě do jezírka nepůjde postavit. Při rybaření se, jako při jiných činnostech, dá získat talentový odznak, od bronzového po zlatý. Od toho, jak je váš rybář zdatný, se také odvozuje použitá návnada.

Začátečníci loví na housenku, rybáři s bronzovým odznakem mají možnost lovit i na květolučskou střevli, stříbrným rybářům přibude do nabídky rohlíková kulička a získá-li váš simík zlatý odznak, má možnost lovit s rotační třpytkou. Získání zlatého odznaku samozřejmě trvá dost dlouho, a budete muset ulovit a sníst hodně ryb, než se vám to podaří... Samotný rybolov se zahájí prostým kliknutím na jezírko a příkazem lovit ryby.

Ryb jsou v podstatě tři druhy: okoun, duhový pstruh a sumec. Ke každému existuje ještě obří varianta, ze které má Simík větší radost. Ulovené ryby se ukládají rybářovi do inventáře, a pokud je chce sníst, stačí kliknout na ledničku a k obědu či večeři si může připravit pro sebe nebo pro celou rodinu smaženého okouna, nadívaného pstruha nebo sumce na zelenině. Tato jídla jsou, tak jako ostatní jídla, připravovaná z čerstvých potravin daleko sytější, mají třpytky a dají se také uchovávat v lednici pro pozdější konzumaci. Pokud má Simík v inventáři více ryb, než je on či jeho rodina schopná zkonzumovat, je možné je samozřejmě i prodat a vylepšit si tak rodinný rozpočet.
Sychravé podzimní počasí s sebou přináší barevně zbarvené listy stromů a častý déšť. Opadané listy lze shrabat, ale pozor, děti si ve vytvořených hromádkách velmi rády a často hrají. Za zmínku stojí také propojení s předchozími datadisky - zejména s "Ve světě podnikání" a "Mazlíčky". Domácí zvířátka nejen že se zde vyblbnou, ale dokonce se pokoušejí jíst sníh.


Zahrádkářem přes noc
Velkou novinkou tohoto rozšíření je vedle samotných ročních období totiž nový systém zahrádkaření. Konečně mají pádný argument ke koupi The Sims 2 také čeští důchodci :) Podobně jako další nová aktivita - rybaření - není zahradničení typicky sezónní činností, zejména vzhledem k tomu, že v nepříznivém období poskytuje pěstovatelským choutkám bezpečí skleník. Horší je to s ovocnými stromy, které v zimě jen těžko sklidíte. Pěstovat je zde možné mnoho druhů zeleniny od rajčat přes fazole až po lilek, ale také nějaké to ovoce - jablka, hrušky...

Samotné pěstování není zas tak snadný proces, jak by se mohlo zdát. Každý správný zahrádkář musí nejprve vytvořit záhony, pohnojit půdu a zasadit sazenice. Je nutné o svou úrodu pečovat vyloženě "s láskou" - pravidelně ji zalévat, vytrhávat plevel a odhánět škůdce. Odměnou za pěstovatelskou vášeň vám budou plody, které buďto zkonzumujete, prodáte nebo si z nich uděláte pravý džus v přístroji "Odšťavňovač". Některé z džusů mají i zvláštní účinky, například vypití vynikajícího džusu z lilku vám přidá jeden dovednostní bod.

Kvalitu vašeho ovoce ovlivní také vaše zahradnické dovednosti. Čím více času věnujete starání se o zahradu, tím se vaše pěstitelské schopnosti budou zlepšovat. Postupně se vypracujete přes tři úrovně, bronzovou, stříbrnou a zlatou. S každou úrovní přichází nový a efektivnější způsob starání se o rostliny. Své plodiny můžete pěstovat nejen venku na záhonech, ale také ve sklenících, které odolávají i chladnějšímu počasí. Skleník je možné vybavit osvětlením a dokonce i propojit s obytnou částí domu.


Podivná stvoření - simorosti a tučňáci
Již tradičně každý datadisk přináší různé podivné příšerky, v něž se postavičky mohou proměnit. Jistě vzpomínáte na upíry, roboty nebo vlkodlaky. Tentokrát je jedná o tzv. Simorosta nebo, chcte-li, květinovou vílu. Simorostem se může stát kterýkoli dospělý Simík, a od toho okamžiku má jen tři potřeby - slunce, vodu a lásku. Nepotřebuje jíst, vyměšovat, bavit se nebo spát a do vany vleze jen v případě, že neprší a nikde nejsou louže, aby uspokojil svou potřebu vody. Rozmnožovat se může neuvěřitelným tempem, stačí na něj kliknout a dát příkaz "udělat si simorostíka".

Moje simorostka, sotva dospělá, chvilku zatřásla hlavou, a narodily se jí dvě malé simorostky. Ty po čtyřech dnech vyrostou rovnou v dospělého simorosta. Hned od narození umí mluvit a chodit a mají i nějaké vědomosti. Jakmile dospějí, tak automaticky získají zlatý odznak za zahradničení.

Xichtmanovo hodnocení: Mě osobně se datadisk líbí. Na podzim leje jak z konve a padaj listy ze stromů. V létě je simům vedro, na jaře roste listí a v zimě je simům zima, sněží a pokud máte rádi tučňáky tak vás nějáký možná navštíví. Simíkům přibyde indikátor teploty(u simíka máte něco jako miniteploměr díky kterému víte jestli je mu normálně, teplo nebo zima. Některým může vadit že se zde pouze střídá roční období a pár kravinek a to je vše...

Na plný plyn

20. ledna 2012 v 11:59 | Kájííík

Na plný plyn- kolekce

Kolekce nabízí což podle názvu asi poznáte auta a doplňky k nim.
Jsou tam formule, nové auta ale i věci do garáží...
hra je dobrá, el po chvíli omrzí :(
snad né toho kdo miluje auta ;)

Obrázky ze hry v cč↓

univerzita

12. ledna 2012 v 9:06 | Kájííík

Sims 2: Univerzita

Bezesné noci nad knížkami. Každodenní přednášky. Ale také spousta večírků, nových známých... Připomíná Vám to něco? Máte již vysokou za sebou? Nebo ji právě studujete? Nebo Vás teprve čeká? Ať tak či onak, nyní máte možnost si vysokoškolský život vyzkoušet na vlastní kůži bez jakýchkoliv stresů. Trochu jsem se obávala, když jsem se doslechla, že pro Sims2 bude datadisk. Vzpomněla jsem si na jedničku, kde datadisky přidaly například jednu lokaci, či sérii magických předmětů. O to větší ale bylo překvapení po spuštění datadisku Univerzita. Nejenže přibyly nové předměty, nová povolání, ale také tři vysokoškolské areály, které rozhodně nejsou malé. Pojďme se ale nyní podívat zblízka, jak celý datadisk vypadá. cč↓

zombie v univerzitě

8. ledna 2012 v 12:09 | Kájííík
Potřebný datadisk: Univerzita

Zombie se může stát pouze mrtvý simík, takže pokud chcete mít zombie, musíte nejdřív nechat někoho umřít. Jakmile to máte splněno, budete potřebovat Oživonomitron, což jeodměna za zaměstnání v Paranormálních jevech. Dostanete ji, pokud se budete dlouhodobě věnovat této práci. Pokud na to ale nemáte nervy, existuje i cheatovací předmět - Vincent's Sim Modder, který dovede tyto odměny ze zaměstnání zpřístupnit. Oživonomitron je zvláštní telefon, kterým se dovoláte smrtce. Vyberete si simíka, kterého chcete oživit, a smrtka vás požádá o peníze. Pokud chcete simíka oživit, dejte co nejvíc, pokud chcete alezombie, dejte maximálně tak 3000. Smrtka vám pošle zpátky zombie. Tohoto simíka-zombíka můžete normálně ovládat, zvládá všechny normální činnosti. Od ostatních se liší jen vzhledem a chůzí. A taky je sranda se na něj dívat když zrovna nic nedělá a jen tak postává a nudí se.
 
 

Reklama
oddělovače od